Company Karma

PIŁKA RĘCZNA DAJE NADZIEJĘ

Dziewczętom z Sierra Leone zazwyczaj nie wolno uprawiać żadnego sportu. Chcemy to zmienić. Staramy się to osiągnąć, wspierając projekt HAND i tworząc wyjątkową społeczność piłki ręcznej, która chce dać możliwość dziewczętom z Sierra Leone, by stały się silniejsze razem. 

WALKA O MNIEJ UPRZYWILEJOWANE DZIEWCZĘTA W SIERRA LEONE

Projekt HAND został oficjalnie stworzony w 2019 roku przez złotą medalistkę olimpijską Josephine Touray i koncentruje się na prawie dziewcząt do uprawiania sportu. Podstawową misją HAND jest wprowadzenie dziewcząt ze Sierra Leone do sportu piłki ręcznej - uczenie ich zasad gry, dystrybucja sprzętu oraz zakładanie klubów piłki ręcznej, w których dziewczyny mogą się regularnie spotykać i grać. Ale jednocześnie celem jest edukowanie ich w zakresie zasad demokracji i praw człowieka.

W większości krajów na świecie w piłce nożnej dominują chłopcy. W krajach rozwijających się niezwykle trudno jest przełamać uprzedzenia i przedawnione teorie, że piłka nożna nie jest sportem dla dziewcząt. Dlatego też skupiliśmy się na piłce ręcznej. To stosunkowo mało znany sport w Sierra Leone i nie zdążył jeszcze zostać „zarezerwowany” dla chłopców. Dzięki HAND mamy możliwość budowania i kształtowania sportu od podstaw i, co ważniejsze, uczynienia go niszą, w której dziewczyny mogą uczestniczyć. Oczywiście.

Piłka ręczna jest dla każdego. I mocno wierzymy, że włączenie kobiet do sportu piłki ręcznej daje siłę, która zmienia zachowania ludzi, życie oraz świat.

null
null

RADOŚĆ Z PIŁKI RĘCZNEJ

W ramach nagrody KARMA dla Gracza Meczu na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2019 w Japonii, hummel® przekazał około 1300 kompletów sprzętu do piłki ręcznej na rzecz projektu HAND. W tym roku będzie ich więcej!

Jako oficjalny sponsor Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn IHF 2021 w Egipcie, po raz kolejny zastąpiliśmy tradycyjną nagrodę wyróżnieniem w rodzaju KARMA. Dajemy najlepszym piłkarzom na świecie, takim jak Niklas Landin, Valentin Porte i Mate Lekai, możliwość przekazania radości płynącej z piłki ręcznej poprzez ofiarowanie butów do piłki ręcznej dziewczętom ze Sierra Leone.

W hummel nie możemy się doczekać, aby śledzić HAND w nadchodzących latach i obserwować rozwój sportu piłki ręcznej w Sierre Leone.

TO NIESAMOWITE, ŻE HUMMEL ZNOWU POSTANOWIŁ WSPIERAĆ PROJEKT HAND I JESTEŚMY DUMNI, ŻE NAJLEPSI NA ŚWIECIE GRACZE W PIŁCE RĘCZNEJ POMAGAJĄ POPRAWIĆ SYTUACJĘ MNIEJ UPRZYWILEJOWANYCH DZIEWCZĄT W SIERRA LEONE

- Josephine Touray