HUMMEL ZMIENIA NAGRODĘ DLA GRACZA MECZU

hummel i IHF zmienia tradycyjne trofeum „Gracz meczu” i daje graczowi bezpośrednią możliwość przekazania talentu i pasji do piłki ręcznej następnemu pokoleniu, poprzez ofiarowanie wyposażenia do piłki ręcznej hummel dzieciom, które nie mają łatwego dzieciństwa.

26. edycja Mistrzostw Świata Mężczyzn IHF rozpocznie się 10 stycznia w dwóch krajach, które będą współgospodarzami - Danii i Niemczech. Jak zawsze, w wydarzeniu wezmą udział najlepsze narodowe drużyny piłki ręcznej i wszystkie będą rywalizować o tytuł mistrza świata. I jak zawsze, jeden gracz z każdego meczu podczas całego turnieju zostanie nazwany Graczem Meczu (POTM). Ale w tym roku hummel zorganizuje to trochę inaczej.

hummel cieszy się zaszczytem nagradzania Gracza Meczu po każdej rozgrywce od momentu kiedy stał się głównym sponsorem Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej oraz Mistrzostw Świata. Ale zamiast po prostu wręczyć klasyczny prezent typu zegarek, statuetka lub tradycyjny dyplom, hummel i IHF wybrali nowe rozwiązanie.

Na Mistrzostwach Świata Mężczyzn IHF 2019 każdy Gracz Meczu otrzyma przywilej przekazania piłki ręcznej dzieciom, które nie mają łatwego dzieciństwa. Zdobywając nagrodę Gracz Meczu, wybrany zawodnik przekaże odzież i wyposażenie do piłki ręcznej hummel młodzieżowej drużynie piłki ręcznej, która normalnie nie miałaby możliwości gry.

Gracz Meczu pomaga dzieciom uczestniczyć w największym na świecie turnieju piłki ręcznej

Wyposażenie trafi do Partille Cup - największego na świecie młodzieżowego turnieju piłki ręcznej. Tam odzież zostanie rozdystrybuowania w ramach programu Partille Cup zwanego „We Care” pomagającego dzieciom, które nie mają łatwego dzieciństwa oraz drużynom uczestniczyć w turnieju i dzielić się grą w piłkę ręczną. W sumie hummel przekaże wyposażenie do piłki ręcznej dla 1152 dzieci.

„Naprawdę rozumiemy i szanujemy zarówno talent, jak i wysiłek włożony w grę w piłkę ręczną na tym poziomie. I jaki może być lepszy sposób na uhonorowanie tego faktu niż danie Graczowi Meczu okazji do pomocy w inspirowaniu i motywowaniu dzieci z całego świata do rozpoczęcia gry w piłkę ręczną i czerpania radości z bycia częścią zespołu. W tym przypadku - dzieci, których dostęp do treningów i wyposażenia jest ograniczony. Zamiast „po prostu” uhonorować gracza kolejnym trofeum, które będzie stać na półce i pokrywać się kurzem - dajemy graczowi możliwość przekazania jego umiejętności i talentu następnemu pokoleniu gwiazd” - mówi Allan Vad Nielsen, dyrektor generalny hummel International.

Po każdym meczu jury IHF wybiera najlepszego Gracza Meczu. W nagrodę gracz otrzyma koszulkę POTM hummel oraz dyplom jako symbol darowizny, którą przekazał potrzebującym dzieciom. Taki rodzaj wiecznego wspomnienia konkretnej gry i darowizny dokonanej w jego imieniu.

„Uważamy, że to wspaniały pomysł, aby zastąpić zwyczajowy prezent dla Gracza Meczu tak znaczącą inicjatywą. Uważamy, że piłka ręczna to najpiękniejsza gra na świecie, dlatego miło jest móc dzielić się tą grą z jak największą liczbą ludzi na całym świecie. A fakt, że razem z hummel możemy dać dzieciom, które nie mają łatwego dzieciństwa, możliwość gry w piłkę ręczną z zupełnie nowym wyposażeniem jest po prostu fantastyczny. Mam nadzieję, że wszyscy, łącznie z zawodnikami, powitają tę inicjatywę z otwartymi ramionami” - mówi dr Hassan Moustafa, prezes IHF.