Fights that matter

Walka ze stereotypam

» Sport pozwala nam spotykać się z innymi ludźmi poza granicami wieku, płci, religii, seksualności i wszystkich innych rzeczy, w które wierzymy, że stawia nas na przeciwnych stronach «

- Raghu - 

INCLUDED AND RESPECTED

Gdy Raghu wstaje na pełną wysokość, nie wygląda jak stereotypowy gracz rugby. Jest w nim spokojna, przyjazna postawa. Jedyną rzeczą, która ujawnia, że ​​jest prawdziwym pasjonatem rugby, jest błoto, które zwyczajnie zmywa z brody po nurkowaniu w trawie.

W rzeczywistości w drużynie rugby Raghu, znanej jako Berlin Bruisers, jest znacznie więcej niż tylko to co widzi oko. Ponieważ poza pobieżnym pierwszym spojrzeniem - mężczyzn o szerokich barkach, którzy wielu uważaliby za stereotypowych graczy rugby, leży zespół mający korzenie w społeczności LGBT + niemieckiej stolicy; zespół oparty na zasadach integracji i wzajemnego szacunku.

Sport pozwala nam spotykać się z innymi ludźmi poza granicami wieku, płci, religii, seksualności i wszystkich innych rzeczy, w które wierzymy, że stawia nas na przeciwnych stronach

— Raghu

null
null

BYĆ I KOCHAĆ SIEBIE

Dla Raghu zaangażowanie w berlińskich Bruiserów było wszystkim, czego potrzebował jako przybysz do Berlina; miejsce charakteryzujące się poczuciem solidarności i duchem zespołowym, w którym bycie sobą jest jedynym właściwym sposobem, niezależnie od tego, kim jesteś i kogo kochasz.

 „W Indiach homoseksualizm jest tematem tabu, a homoseksualiści nie mają żadnych praw. Zdecydowana większość tych, którzy próbują ujawnić reakcję ze strony swoich przyjaciół i rodziny. Często będziesz zmuszany do tradycyjnego małżeństwa lub poddawany ceremoniom religijnym mającym na celu wypędzenie złych duchów w tobie. To znaczy, chyba że zostaniesz wysłany do psychiatry, aby pomóc ci wyjść z tego, co wielu twierdzi, że jest to faza - wyjaśnił Raghu.

Dopiero po roku w towarzystwie jego barwnych kolegów z berlińskich Bruiserów Raghu poczuł się tak swobodnie, że czuł się komfortowo spotykając nowych ludzi, nie próbując ukryć, kim jest ani swojej seksualności. Przecież może być trudno być wiernym sobie, kiedy żyjesz w społeczeństwie, które sprawia, że ​​uważasz, że twoja seksualność z definicji czyni cię gorszym.