NOWA KOSZULKA DLA KRAJOWEJ DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ KOBIET

Reprezentacja Danii w piłce nożnej kobiet każdego dnia w roku toczy walkę o uznanie w sporcie, który wciąż jest zdominowany przez mężczyzn. Sponsor odzieży drużyny - hummel, wspiera ich walkę i dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wyprodukował nową damską koszulkę meczową.

W wielu krajach reprezentacja kobiet w piłce nożnej gra w zmodyfikowanej wersji męskiego stroju meczowego. Teraz jednak kobiety grające w duńskiej reprezentacji piłkarskiej mają swój własny, niepowtarzalny strój meczowy, który został zaprojektowany specjalnie dla srebrnych medalistek Mistrzostw Europy Kobiet.

Długa droga do przebycia

Koszulka została wydana dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, aby podkreślić jedną z wielu form nierówności, na jakie napotykają zawodniczki w swojej karierze. Premiera koszulki to mały krok na drodze do równości płci w świecie (sportowym).

„Oczywiście wiemy, że jest jeszcze długa droga do przebycia, ale wierzymy, że dzisiejszy dzień może być sposobem na zwrócenie uwagi na reprezentację kobiet w piłce nożnej i ich walkę o większą równość” - mówi dyrektor generalny hummel, Allan Vad Nielsen, o premierze nowej koszulki meczowej.

Kolejny raz hummel wspiera kobiecą reprezentację piłki nożnej

Podczas Mistrzostw UEFA Kobiet 2017 w Holandii hummel podkreślił walkę reprezentacji kobiet w piłce nożnej o uznanie w kampanii „The Sex Change”, w której zawodniczki zamieniły płeć na swoich osobistych profilach na Facebooku. Przesłanie przedsięwzięcia było takie, że najwyraźniej trzeba być mężczyzną, aby zyskać uznanie jako piłkarz.

Allan Vad Nielsen wyjaśnia: „W hummel naprawdę wierzymy, że poprzez sport możemy zmienić świat, dlatego zawsze staramy się zmienić coś dla sponsorowanych przez nas zespołów, zarówno na boisku, jak i poza nim.”

Zawodniczki reprezentacji kobiet w piłce nożnej same mogły oglądać i mieć wpływ na projekt nowej koszulki reprezentacji narodowej. Dyrektor handlowy Duńskiego Związku Piłki Nożnej, Jesper Lind Andersson, z zadowoleniem przyjmuje zarówno nową koszulkę, jak i jej historię:

„Reprezentacja kobiet w piłce nożnej zmierzy się z ekscytującymi rozgrywkami kwalifikacyjnymi UEFA kobiet do Euro 2021 i przygotowania do tego wydarzenia trwają pełną parą. Mimo że zespół niestety nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata we Francji tego lata, doświadczamy ogromnego wsparcia ze strony fanów. Dlatego z przyjemnością mogę zaprezentować nową koszulkę reprezentacji narodowej stworzoną we współpracy z zawodniczkami, które są bardzo podekscytowane współpracą i jej wynikiem”- mówi Jesper Lind Andersson.

Reprezentacja kobiet w piłce nożnej będzie nosić nową koszulkę podczas nadchodzących rozgrywek kwalifikacyjnych UEFA kobiet do Euro 2021.