HUMMEL NABYWA NEWLINE I HALO

Od stycznia 2020 hummel przejął działalność Performance Group Scandinavia A/S, w tym dwie uznane marki - Newline i HALO.

HUMMEL STARA SIĘ, ABY OSIĄGNĄĆ 2 MLD DKK DOCHODU W 2023 R.

Wraz z przejęciem silnych marek Newline i HALO, hummel wchodzi silnym krokiem w rok 2020. Nowe przedsięwzięcie wpisuje się w ambitną strategię rozwoju hummel do 2023 roku i będzie uzupełniać inne inicjatywy firmy, które w 2019 roku obejmowały utworzenie nowych filii w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Indiach, a także na najważniejszych rynkach w Europie.

MOCNI W SPORCIE ZESPOŁOWYM I TRENINGACH - TERAZ KONCENTRUJEMY SIĘ RÓWNIEŻ NA BIEGANIU

Mocnym punktem hummel są od zawsze sporty zespołowe, zwłaszcza piłka ręczna i piłka nożna. Ostatnio w hummel skupiono się na projektowaniu wyposażenia dla rosnącego segmentu „treningowego”. A dzięki dwóm nowym markom w rodzinie hummel jest teraz również gotowy do wejścia na atrakcyjny rynek wyposażenia do biegania.

DYREKTOR GENERALNY HUMMEL, ALLAN VAD NIELSEN, STWIERDZIŁ:

„Postrzegamy Newline i HALO jako dwie silne duńskie marki z wyraźnym DNA oraz silnymi korzeniami w biegach wyczynowych i treningach. Dzięki temu przejęciu hummel podejmuje ważny strategiczny krok, aby w przyszłości stać się widocznym międzynarodowym graczem na rynku biegowym i treningowym. Uważamy, że jest to dobre uzupełnienie naszego istniejącego już portfolio artykułów. Bardzo szanujemy pracę i rozwój, jaki marka przeszła w ciągu ostatnich kilku lat i czekamy na dalsze wzmacnianie oraz rozwój Newline i HALO. Dzięki temu przejęciu zobaczymy silną synergię między hummel oraz Newline i nie możemy się doczekać, aby zaoferować naszym klientom, a także partnerom nową i wyjątkową możliwość zakupu rozszerzonego portfolio artykułów”

W OCZEKIWANIU NA REKORDOWE OBROTY

W roku 2019 hummel ma nadzieję osiągnąć największe przychody w historii firmy i razem z Newline i HALO będzie kontynuować trwający proces cyfryzacji i internacjonalizacji. Newline i HALO staną się integralną częścią międzynarodowych filii hummel i siedziby głównej w Aarhus.

Były właściciel Halberg Kapital w Svendborg jest podekscytowany faktem, że hummel kontynuuje dumne tradycje Newline

„Podobnie jak reszta branży, w ostatnich latach mieliśmy wiele wyzwań. Kiedy decydujemy się opuścić branżę odzieży sportowej, musimy skoncentrować się na innych obszarach biznesowych, w których odnosimy większe sukcesy w prowadzeniu biznesu. Cieszymy się, że jest to duńska, znana i szanowana firma rodzinna, taka jak hummel, która zamierza przejąć pałeczkę. Dzięki hummel Newline zyskał ambitnego i silnego właściciela, który będzie rozbudowywał markę i artykuły.” stwierdził Per Buch, prezes Halberg Kapital.

Marka Carite, którą Performance Group nabyła w 2016 roku, nie jest objęta transakcją. Strony postanowiły nie ujawniać ceny zakupu.