PONAD 90 LAT HISTORII
 

HUMMEL ZOSTAŁ ZAŁOŻONY W 1923 ROKU I MA PONAD 90 LAT HISTORII DAJĄCEJ POWÓD DO DUMY. PRZEDSTAWIAMY NIEKTÓRE Z NAJWAŻNIEJSZYCH FAKTÓW NA PRZESTRZENI WIEKÓW W HISTORII TEJ MARKI SZCZYCĄCEJ SIĘ PRAWDZIWYM DZIEDZICTWEM SPORTOWYM I WYZNACZAJĄCEJ STYL. 

 

1923

Albert Messmer opracowuje buty piłkarskie, jedne z pierwszych na świecie. Wraz ze swoim bratem, Michaelem Ludwigiem Messmerem, zakłada on firmę Messmer & Co., która później stanie się znana jako hummel. 

 

1956

Wizjoner Bernhard Weckenbrock przejmuje firmę. Tworzy właściwą tożsamość marki i wprowadza szewrony.

 

1968

Zostaje podpisana pierwsza umowa sponsoringowa. Umowa dotyczy Duisburga, który gra w 2. niemieckiej Bundeslidze. 

 

1969

Premiera pierwszej kolekcji odzieży sportowej. Zostaje podpisana umowa sponsoringowa, która pomaga w sprzedaży. Powstaje symbol trzmiela, w wersji bardziej okrągłej niż obecna. 

 

1970

hummel zostaje wprowadzony na rynek północnoeuropejski.

 

1979

hummel po raz pierwszy podpisuje kontrakt z reprezentacją Danii - umowa obowiązuje do 2004 roku. 

 

1988

hummel podpisuje umowę sponsoringową z Realem Madryt i największą gwiazdą klubu, Emilio Butragueño. Dzięki tej umowie artykuły Hummel stają się jeszcze bardziej popularne. 

 

1992

To zwycięstwo jest, co najmniej, zaskakujące. Reprezentacja Danii zdobywa tytuł w Mistrzostwach Europy po tym, jak zagrała w finale z Niemcami. 

 

1999

hummel ma nowego właściciela - Thornico. To sprawia ze Christian Stadil staje się częścią historii marki. Przedstawia on na rynku mody kolekcję w unowocześnionym, oryginalnym stylu sportowym i hummel staje się marką odzieży sportowej, która wyznacza trendy. 

 

2013

hummel świętuje swoje 90. urodziny, wprowadzając na nowo szereg historycznych modeli. 

 

2016

Po wielu latach hummel po raz kolejny sponsoruje drużynę w niemieckiej Bundeslidze. SC Freiburg gra rewelacyjny pierwszy sezon po powrocie do pierwszej ligi i kwalifikuje się do zawodów międzynarodowych. 

 

2017

Reprezentacja Danii kobiet zdobywa srebro w Mistrzostwach Europy w Holandii, grając bohatersko w meczu z gospodarzem w finale. Ten występ jest uważany za popisowy mecz duńskiej kobiecej piłki nożnej.

 

2018

hummel zawiera umowę sponsoringową ze szkockimi gigantami Rangers F.C. - klubem z większością tytułów ligowych na świecie. Ta umowa sprawia, że hummel ponownie koncentruje się na piłce nożnej w Wielkiej Brytanii.

 

2019

hummel staje się oficjalnym sponsorem technicznym i dostawcą odzieży dla Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Mistrzostwa Świata Mężczyzn IHF w Danii i Niemczech w styczniu 2019 r. zainicjowały nowe partnerstwa.

 

2020

hummel wchodzi w sponsoring z Everton F.C., Astralis Group oraz EHF, podczas gdy pierwszy stacjonarny sklep hummel KIDS otwiera swoje podwoje w centrum Aarhus.

 

2021

Po 30 latach przerwy hummel powrócił jako sponsor Southampton FC. hummel dołączył również do świętowania inkluzywności w sporcie jako oficjalny partner podczas Copenhagen 2021 World Pride and EuroGames.

 

2022

Pracując nad kilkoma projektami, hummel otwiera nowy flagowy sklep w Aarhus i po raz pierwszy gromadzi wszystkie marki należące do hummel (hummel, HALO, Newline i Sometime Soon) pod jednym dachem. Jednocześnie następuje otwarcie nowego, w pełni zautomatyzowanego magazynu w Padborgu, podczas gdy hummel osiąga kamień milowy w wysokości 2B DKK jeśli chodzi o obroty.